ZÁVIDÍM

O mně

Pocházím z městečka na jižní Moravě, ale již delší dobu pobývám ve městech větších. V současné době v Praze.  Vystudoval jsem Mediální studia, Bezpečností a strategická studia a Politologii. Protože jsem cítila potřebu trochu více vidět i do reálných čísel dokončuji v současné době studium ekonomie. Po několika profesních zkušenostech jsme se rozhodla vytvořit vlastní projekty Blackbrick.cz a  Mojedyslexie.cz, kterým se nyní věnuji.

Můj vztah k literatuře a především poezii bych popsala úryvkem z jednoho už několik let starého, ale pro mě stále aktuálního rozhovoru:

Proč píšete básně?

“To je jako odpovídat na otázku, proč se mi zdají sny. Píši od útlého věku takže ani nevím, kdy jsem začala. Je to pro mne naprosto přirozené. Moje psaní má dvě fáze. První je prostá tvorba, která přichází bez racionálního uvažování a přináší mi uvolnění. A pak druhá část. Tou je úprava textu, která je naopak velice racionální a striktní. Přináší mi potěšení z pouhé „precizní“ práce s jazykem.”

(Celý rozhovor je dostupný na: Barbora Lípová závidí svému hrobu  iDnes.cz )

Na stránce Sbírka si můžete stáhnout moji básnickou sbírku Závidím svému hrobu, protože on se dočká naplnění, která je taktéž i k zakoupení. Doufám, že Vás moje stránky zaujmou a případně mi necháte i nějakou zpětnou vazbu. Pokud byste měli zájem o jakoukoli spolupráci, dej te mi vědět na můj email: lipovab@gmail.com .